Technologia mycia elewacji

System wysokościowego mycia elewacji i przeszkleń

Mycie wysokościowe elewacji dolnoslaskie Mycie wysokościowe elewacji dolnoslaskie cmycie okien dachowych i swietlików cmycie okien dachowych i swietlików cmycie okien dachowych i swietlików

Obecnie coraz więcej elewacji i fasad budynków wykonana jest ze szkła oraz elementów blaszanych. Czyszczenie dużych, gładkich powierzchni elewacji tradycyjnymi metodami ( podnośniki koszowe, zwyżki, prace alpinistyczne na linach ) wymaga dużych nakładów finasowych oraz narzuca organizację pracy, która często sprawia kłopoty w korzystaniu z obiektu. Ponadto naraża mytą powierzchnię na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii opierjących się na fizykochemicznych właściowościach wody demineralizowanej oraz sprzęcie umożliwiającym jej wykorzystanie w pracy na wysokości, oferujemy Państwu narzędzie obniżające koszty mycia elewacji przy zachowaniu jakości wykonania, bezpieczeństwa i sprawności wykonywania prac.

Właściwości wody demineralizowanej

Woda zdemineralizowa jest doskonale oczyszczoną wodą, pozbawioną wszelkich składników mineralnych, soli i cząsteczek zanieczyszczeń powszechnie występujacych w bieżącej wodzie sieciowej. Dzięki swojej czystości jest wykorzystywana w m.in. w laboratoriach czy przy produkcji farmaceutyków. Jej fizykochemiczna czystość powoduje, że z łatwością rozpuszcza i wchłania ona wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na swojej drodze oraz usuwa je z mytych powierzchni. Jej niska elektrostatyczność sprawia, że szybko spływa po czyszczonym materiale, nie pozostawiając smug, rozmazów i brudnych plam.

Sprzęt do mycia elewacji

W sprzęcie stosowanym przez nas do mycia elewacji, ścian i fasad współgrają ze sobą nowoczesne rozwiązania.

Mobilna stacja demineralizująca wodę zapewnia ciągły proces oczyszczania wody sieciowej. Dzięki układowi hydraulicznemu ultra czysta woda jest transportowana pod odpowiednim ciśnieniem na znaczne wysokości.

Mycie elewacji wykonujemy dzięki specjalnym tyczkom z włókna węglowego ( carbonu ), których lekkość i wytrzymałość umożliwia pracę na wysokości aż do 18 metrów, bezpośrednio z ziemii.
Na końcu karbonowej tyczki umieszczona jest przystawka myjąca oraz układ specjalnie dobranych dysz, które zapewniają odpowiednie rozprowadzenie wody po mytej powierzchni.

Korzyści i efekty mycia wodą demineralizowaną

Wykorzystanie systemu mycia wysokościowego opartego o tyczki karbonowe i wodę demineralizowaną sprawia że:

  • nie trzeba korzystać z podnośników i zwyżek, co obniża koszty
  • mycie elewacji jest skuteczne i szybkie - nawet do 200 m2/godzinę
  • nie trzeba korzystać z rusztowań i drabin, co zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo i wygodę prac
  • mycie elewacji i fasad jest dyskretne i ciche, nie przeszkadza użytkownikom budynku

Przeznaczenie

Korzystając z przedstawionej technologii mycia skutecznie myjemy wszelkie zewnętrzne powierzchnie wykonane ze szkła, blachy i innych gładkich materiałów:

  • szklane elewacje, fasady, witryny
  • elewacje i konstrukcje hal blaszanych
  • banery reklamowe, pylony reklamowe
  • wszelkie przeszklenia i okna wraz z ramami
  • panele baterii słonecznych ( ogniwa fotowoltaniczne )
  • szklarnie

Możliwe jest również stosowanie tego typu mycia wewnątrz obiektów, o ile posadzki są wodoodporne, a konstrukcja ścian umożliwia swobodne spływanie wody ( brak zewnętrznej instalacji elektrycznej, brak nieodpornych na wodę elementów wyposażenia ).

Mycie garaży

Mycie elewacji

Czyszczenie posadzek

Wynajem maszyn do czyszczenia posadzek